AMD Zen 4 söylentisi Intel için kötü haber olabilir

Team Red, tüm Ryzen 7000 işlemcileri Navi grafikleriyle donatabilir

AMD Zen 4 söylentisi Intel için kötü haber olabilir

Çevrimiçi söylentilere göre AMD, tüm Zen 4 tabanlı Ryzen 7000 CPU'larını rakip Intel için sorun yaratabilecek bir hareketle entegre grafiklerle donatacak .

AMD, APU'larını entegre grafiklerle gönderirken, firmanın AM4 soketinden uzaklaştığında tüm işlemcilerini Navi tabanlı grafiklerle donatmayı planladığı bildiriliyor. Bu, internetin her köşesinden söylentileri bir araya getiren bir Reddit kullanıcısı tarafından bir araya getirilen bir yol haritasına göre.

Daha fazla gör

Bu söylenti doğruysa, Intel için kötü haber olur. ABD yonga üreticisi şu anda işlemcilerinin çoğunu entegre grafiklerle satıyor; bu da, her makineyi ayrı grafik kartlarıyla donatmanın ek maliyetiyle uğraşmak istemeyen işletmelerin ve tüketicilerin tercih ettiği anlamına geliyor. 

  •  2021'deki  en iyi AMD CPU'lar listemize göz atın 
  • Bunlar,   bugün satın alabileceğiniz  en iyi AMD GPU'larıdır
  • AMD'nin GPU'ları ve CPU'ları Linux oyuncuları arasında ciddi şekilde popüler hale geliyor  

PC Gamer'ın da belirttiği gibi , işlemcilerinin her birine bir iGPU uygulayarak, BT uzmanlarının veya bütçe bilincine sahip bilgisayar alıcılarının AMD yerine Intel'in yanında yer alması için neredeyse hiçbir neden kalmayacak.

Bununla birlikte, bildirilen hareket büyük olasılıkla hala biraz uzak. Firmanın yeni nesil Ryzen 6000 CPU'larının 6nm Zen 3+ mimarisine dayanacağına dair söylentilere göre AMD'nin hala Zen 3 için planları var .

AMD'nin AM4 soketinden DDR5, LPDDR5, USB 4.0 ve PCIe 5.0 gibi bir dizi özelliği getirecek gibi görünen yeni AMD 5 platformuna geçmesi 5nm Zen 4'ün gelişine kadar olmayacak.

Bu, parça parça yol haritası doğruysa, AMD'nin 'Raphael' kod adlı Zen 4 tabanlı Ryzen 7000 CPU'larının yerleşik Navi grafiklerine sahip ilk kişiler olacağı anlamına gelir. ChipHell'deki kullanıcılara göre AMD, bu nesil ile 6nm'de üretilen bir I / O'ya geçecek, böylece bundan sonra her işlemciye entegre grafik olacak. 

Parçalı yol haritası ayrıca AMD'nin 'Phoenix' kod adlı Ryzen 7000 mobil işlemcisinin RDNA 3 tabanlı daha yeni bir GPU ile birlikte masaüstüne de geleceğini gösteriyor. Söylentilere göre AMD,% 50'ye ulaşmak için dahili bir hedef belirledi. RDNA 2 ile karşılaştırıldığında RDNA 3 ile watt başına daha iyi performans.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0