Apple, Ocak Ayında En Çok Satan 10 Model Listesinde 6 Yer Aldı

Apple, Ocak Ayında En Çok Satan 10 Model Listesinde 6 Yer Aldı

Counterpoint Research'ün Market Pulse raporuna göre Apple, Ocak 2021'de küresel en çok satan 10 akıllı telefon modeli listesinde altı sıra yer aldı. Listenin başında Apple iPhone 12, ardından iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max geldi. Bu üç iPhone 12 modeli, Apple'ın bu ayki toplam satışlarının% 71'ine katkıda bulundu. İOS tabanında, güçlü taşıyıcı promosyonları ile birlikte iPhone 12 serisi için güçlü satışlarla sonuçlanan 5G yükseltmeleri için bastırılmış bir talep vardı . Ayrıca Apple, yeni iPhone serisini normal tarihten daha geç piyasaya sürdü ve bu modellere yönelik yoğun talep Ocak ayına kadar yayıldı.

Counterpoint Research Ocak 2021'de En Çok Satan 10 Akıllı Telefon Modeli

Apple'ın iPhone 12 serisi satışlarının üçte birine yakını ABD'den geldi. Bu, güçlü taşıyıcı promosyonları ve 5G talebinden kaynaklanıyordu. İPhone 12 Pro Max, tüketiciler üst düzey sürümü tercih ettiği için ABD'de en çok satan modeldi. Eski modeller iPhone SE 2020 ve iPhone 11 de başarılı olmaya devam etti.

İPhone 12 mini, iPhone 11'in yanı sıra diğer iPhone 12 serisi modellerin ardından ilk 10'a girdi. İPhone 12'ye benzer özellikleri daha düşük bir fiyata sunan iPhone 12 mini, alıcıları çekemedi. daha küçük ekran ve daha düşük pil kapasitesi nedeniyle.

150 doların altındaki cihazlar Redmi 9A ve Redmi 9, Ocak 2021'de sırasıyla beşinci ve altıncı sıraları kapmayı başardılar. Bu akıllı telefonlar, Xiaomi'nin aylık toplam satışlarına% 25'lik bir pay verdi. Xiaomi , Orta Doğu ve Afrika (MEA) bölgesindeki payını kademeli olarak genişletiyor.

Samsung'un Galaxy A21'leri ilk 10 listesindeki konumunu korumayı başardı. İlk 10'daki diğer Samsung modeli Galaxy A31, listeye ilk kez girdi. Samsung, Galaxy A serisini agresif bir şekilde tanıtıyor. Uygun fiyatlarla birinci sınıf bir tasarım, canlı renkler ve en son özellikler ile birlikte gelir. Samsung, A serisi aracılığıyla, Avrupa, Latin Amerika , Güney Doğu Asya ve MEA'da oldukça büyük sayılarda bulunan HONOR cihazlarının kullanıcılarını da cezbetmeyi hedefliyor .

5G ağ sunumlarının hız kazanmasıyla, OEM'ler çeşitli fiyat segmentlerinde daha fazla 5G cihazı piyasaya sürüyor. 5G ağları henüz pek çok bölgede faaliyette olmasa da, OEM'ler hala orada 5G cihazları piyasaya sürüyor ve birçok müşteri daha sonra değiştirme döngüsünde herhangi bir kesintiyi önlemek için 5G telefonu tercih ediyor. 5G yavaş yavaş standart bir teklif haline geliyor ve fiyatlar düşmeye devam ettikçe, önümüzdeki aylarda en çok satanlar listesinde daha çok orta seviye 5G özellikli akıllı telefonlar göreceğiz.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0