Elon Musk'ın Neuralink cihazıyla donatılmış bir maymunun beyniyle Pong oynamasını izleyin

Elon Musk'ın Neuralink cihazıyla donatılmış bir maymunun beyniyle Pong oynamasını izleyin

Elon Musk'tan Neuralink, birçok şirketinden biri ve şu anda zihin kontrolüne odaklanan tek şirket (bildiğimiz kadarıyla), yeni bir blog yazısı ve son güncellemelerinden bazılarını detaylandıran bir video yayınladı - donanımını mümkün kılmak için kullanmak da dahil. bir maymunun sadece beyniyle Pong oynaması için.

Yukarıdaki videoda Neuralink, ekranda bir jetonu farklı karelere taşımak zorunda olduğu bir oyun oynarken bu makaktan ("Çağrı Cihazı" olarak adlandırılır) bir temel etkinlik kaydetmek için sensör donanımını ve beyin implantını nasıl kullandığını gösteriyor. eli ile bir joystick. Bu temel verileri kullanarak Neuralink, Pager'ın fiziksel denetleyiciyi nereye hareket ettireceğini tahmin etmek için makine öğrenimini kullanabildi ve hareket fiilen yapılmadan önce bunu doğru bir şekilde tahmin edebildi. Araştırmacılar daha sonra raketi tamamen çıkardılar ve sonunda Pong ile aynı şeyi yaptılar, sonunda Pager'in artık var olmayan kürek üzerinde elini havada bile hareket ettirmediği bir yere geldiler ve bunun yerine oyun içi eylemi tamamen kontrol ediyordu. Aklını Link donanımı ve gömülü sinir iplikleri aracılığıyla.

Neuralink'i son gördüğümüzde Musk, Link teknolojisini Ağustos 2020'de domuzları kullanarak farklı uyaranlara bağlı olarak beyinden gelen sinyalleri nasıl okuyabildiğini göstermek için canlı olarak gösteriyordu. Pager ile yapılan bu yeni demo, teknolojinin insan uygulamaları açısından yöneldiği yönü daha net bir şekilde ana hatlarıyla açıklıyor, çünkü şirketin blogunda paylaştığı gibi, aynı teknoloji felçli hastaların bir bilgisayardaki bir imleci manipüle etmelerine yardımcı olmak için de kullanılabilir. örnek. Şirkete göre bu, bir iPhone'daki dokunmatik kontroller ve hatta sanal bir klavye kullanarak yazı yazmak dahil olmak üzere diğer paradigmalara da uygulanabilir.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0