Google, Arama Sonuçlarının En Üstünde Görünen Kapsamlı İçerikle Ürün İnceleme Algoritmasında Değişiklikler Getiriyor

Google, Arama Sonuçlarının En Üstünde Görünen Kapsamlı İçerikle Ürün İnceleme Algoritmasında Değişiklikler Getiriyor

Google, dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından biridir ve neredeyse tüm sorularımızın yanıtlarını elinde tutar. Teknoloji devi, hayatımızda taşıdığı önemi biliyor ve bu nedenle halkın neyi takdir ettiğini ve neyi sevmediğini gözlemleyerek her zaman kendini geliştirmeye ve bize daha iyi içerik sunmaya çalışıyor. Kısa süre önce Google tarafından getirilen

bir güncelleme , ince özetlenmiş içeriğin üstüne, iyi araştırılmış ve daha derinlemesine içerik ürünlerini en üste getirmek için tasarladığı ürün incelemeleri arama algoritmasındaki değişikliktir.

Algoritmadaki bu yeni değişikliğin tüm web siteleri için değil, yalnızca çevrimiçi ürün incelemeleri için olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla, ürün incelemelerini yayınlamayan bir web siteniz varsa endişelenecek bir şeyiniz yok, ancak ürün incelemeleri yayınlayan bir siteniz varsa, aşağıda okuyun.

Google, bu yeni güncellemenin insanların kendileri için en yararlı içeriği bulmalarına yardımcı olmak olduğunu söyledi. Şirket ayrıca, insanların en çok neyi sevdiklerini görmek için her zaman gözlem yapmayı ve deneyerek test ettiklerini ve bu sayede insanların, bir grup ürünü ince bir şekilde özetleyen içeriğe kıyasla derinlemesine araştırmayı paylaşan ürün incelemelerini takdir ettiklerini ve dolayısıyla bunun sayesinde öğrendiklerini söyledi. algoritması, derinlemesine ve doğru bilgilendirilmiş ürün incelemelerinin arama ekranlarının üst kısmında görünmesini sağlamıştır.

Şimdilik, bu algoritma ürün incelemeleri için yalnızca İngilizce olarak güncellenirken, diğer diller daha sonra güncellenecektir.

Bu güncelleme bu hafta 8 Nisan 2021'de yayına girdi, bu nedenle ürün incelemeleri olan site sahiplerinin, ürün incelemelerinin uzunluğuna bağlı olarak trafiğin artması veya azalması ile sitede dalgalanmalar gözlemleme olasılığı vardır. Ürün incelemeleri güncellemesinden etkilendiklerini düşünen site sahipleri, ürünlerinin ve web sitelerinin en üst sıralarda gösterilebilmesi için Google'ın daha iyi içerik oluşturma konusundaki tavsiyelerine bakmalıdır.

Bu, Google tarafından oldukça iyi bir adımdır, çünkü web sitesi ile tanınmıyorsanız, çevrimiçi ürün satın almak kendi başına bir risktir ve bu nedenle kullanıcılara, incelemeleriyle birlikte ürünler hakkında tam bilgi sahibi olmak, onlara güvence vereceği için harika bir adımdır. ürünün neye benzediğini ve ne beklemeleri gerektiğini.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0